Publikováno 6.3.2017 od admin

Maso a marinování (slouží 4 osoby):
1 kg vepřového masa, doporučuji libovou krkovice, nakrájíme na kostky cca 3cm
1 cibule jemně nastrouhaná
6 stroužků česneku rozdrcení
1 lžíce oregana (může být sušené nebo ještě lépe čerstvé)
šťáva z 1 citronu
10 lžic extra panenského olivového oleje
sůl a pepř podle chuti

Smíchejte všechny ingredience a necháme maso marinovat přes noc. Chuť masa bude neodolatelná, pokud budeme marinovat po dlouhou dobu. Samozřejmě, někdy to není možné marinovat přes noc, pak je třeba marinovat maso minimálně 2 hodiny, než začnete grilování.

Pokud používáte dřevěné špejle, budete muset namočit špejle alespoň 1 hodinu před grilováním do vody. Tím se zabrání aby dřevo nezhořelo při grilování.

Pro grilování, můžete použít gril nebo můžete také použít program GRIL v troubě. Grilujeme na střední ohni, po dobu přibližně 7 minut na každé straně.

Pro tzatziki dip, budete potřebovat:
1 velká okurka, oloupaná a najemno nastrouhaný
250 g bílého řeckého jogurtu, nebo s nízkým obsahem tuku zakysanou smetanou
4 stroužky česneku
šťáva z půl citronu
1 velká lžíce sušené máty
sůl podle chuti

Smíchejte všechny ingredience a dát do lednice na 1 hodinu.

Můžete sloužit souvlaki v pita chlebu, nebo dokonce tortilla chleba, který si můžete koupit v místním obchodě s potravinami. Nicméně, aby jídlo dokázalo božský zážitek, Majkl doporučuje upéct svůj vlastní čerstvý chléb. Jednoduše postupujte podle pokynů, jak udělat těsto kliknutím na následující odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=MSugd…

Jakmile těsto vzroste podruhé, rozdělíme těsto do 250g kuličky, pokud máte rádi chléb být hezký a silný, nebo 200 g kuličky, pokud máte rádi chléb tenší. S válečkem, vyrovnejte každou kouli do 20-23 cm kruhů a nechte ji odpočívat po dobu 5 minut. Předehřejte pánev na střední ohni. Pečení je velmi jednoduché, trvá 2 minuty na každé straně. Umístíme těsto na pánvi, udeláme otisky prstů na to těsto a pokrejeme pánev s pukličkou. Po dvou minutách nebo tak nějak (zkontrolujte zlaté skvrny na chléb), otočte chléb a pečeme další 2 minuty. Nechme stranou, pak pečeme další chleba.

Sestavení souvlaki je jednoduchý, rozmažeme 3 lžíce tzatziki na pita chléb, přidejte grilované maso (můžete přidat i čerstvé cibulové kroužky a plátky čerstvých a šťavnatých rajčat, nebo i listy od salátu…je to dle Vaše preference).


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Kategorie Tag

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.