Proč tloustneme?

Položili jste si i vy někdy tuto otázku? Máte pocit, že přibíráte i z vody a přitom máte známou, která může sníst cokoliv, ale i přesto má skvělou postavu? Pokud chcete zjistit příčinu svých problémů s nadváhou, musíte zohlednit více faktorů. Stačí jen pár změn a vy už nebudete přibírat, ale naopak hubnout.

1. Zpomalený metabolismus

Snažíte se hubnout, ale naopak přibíráte? Může to být způsobeno tím, že máte zpomalený metabolismus. Co ho způsobuje?

  • Snížení svalové hmoty
  • Kvůli stálým dietám a hladovky
  • Nepravidelná strava
  • Málo živin (bílkovin, vitamínů, minerálů, vlákniny …)
  • Nedostatečný pitný režim

Zrychlit metabolismus můžete jen jedním způsobem, a to takovým, že změníte svůj životní styl. Ne hladověním ani dietováním, ale pravidelnou stravou a pitným režimem.

2. Nedostatečný pohyb

Pohyb je součástí našeho života. V dnešním světě má mnoho z nás sedavé zaměstnání, díky kterému tloustneme. Pokud chcete vypadat krásnější a samozřejmě zdravější, tak Vám doporučuji cvičit alespoň 3x týdně. Naplánujte si cvičení a po chvilce uvidíte změny. Ze začátku to pro Vás bude namáhavé, ale po chvilce Vás cvičení bude bavit.

3. Genetická predispozice

Bývá bohužel často oblíbenou výmluvou lidí s nadváhou či obezitou. Genetika nepopiratelně ovlivňuje to jak vypadáme. Ale neznamená to, že pokud jsou vaši rodiče obézní, musíte být obézní i vy. Chce to jen dostatek pevné vůle.

Za genetikou se často skrývají i špatné stravovací návyky v rodině. Je samozřejmé, že děti jedí to, co jejich rodiče. Pokud rodiče jedí jídlo přeplněné tuky a cukrem, co jedí jejich děti?

Nestačí dětem vysvětlovat jak důležitá je zdravá strava, že potřebují pohyb, aby byly zdravé! Základem je jít vlastním příkladem. Jděte hrát s dětmi fotbal, nebo jděte s nimi plavat, nebo jděte spolu pouze na procházku do přírody. Dejte dětem správný základ zdravého životního stylu, podle kterého se budou moci pak řídit i v dospělosti.

4. Psychika

Výrazně ovlivňuje naše chování v oblasti stravování. Stres, deprese, negativní myšlení …. – to vše má vliv na přejídání. Některá antidepresiva a hormonální léky mohou dokonce zvyšovat chuť k jídlu.

Nyní již pravděpodobně víte, proč právě vy neustále bojujete s kily navíc. Pokud jste již rezignovali, jste unavení a nechcete už dál bojovat, zkuste to jinak. Nebojujte, ale zkuste prostě žít zdravěji. 20 a pohyb pomohou nejen vašemu zdraví, ale i zdraví celé vaší rodiny

Záclony
Záclony od dante.cz – Široký výběr záclon a bytového textilu na našem e-shopu. Vše skladem!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.