Rýžová dieta – zničíte tuky, zničíte zdraví

Víte, co se stane, když začnete držet rýžovou dietu? Proč je rýžová dieta tak účinná a zároveň nevhodná pro naše zdraví? Vícero z vás možná již zkoušelo všechny možné diety na hubnutí, ale žádná vám nepřinesla požadovaný výsledek? Rýžová dieta, ta vám ho určitě přinese v podobě shozených kil. To se dozvíte dále v článku.

Rýžová dieta princip

První dva dny budete jíst jen rýži. Uvařte si 250 gramů rýže a rozdělte do pěti jídel. První dva dny budou drsné, ale pokud je zvládnete tak, další dny si můžete k rýži přidat zeleninu, maso, …. tak, aby Váš denní příjem kalorií byl cca 1000. Ačkoliv rýžová dieta nesplňuje kritéria zdravého životního stylu, dokonce můžeme říci, že při dlouhodobějším držení až zdraví škodlivá, nějaké to kilo s ní zhubnete. Důležité je, aby i od třetího dne základ diety tvořila rýže, ostatní potraviny doplňujte jen v minimálním množství.

Bylinková rýže – recept:

3 papriky
1 celer
200 g cibule
2 stroužky česneku
3 Polévkové lžíce oleje
150 g rýže
60 g parmezánu
1 kostka zeleninového bujónu
1 kostka bylinky – bazalka a tymián (Maggi)

Postup přípravy

Papriku, celer, cibuli a česnek nadrobno nakrájíme. Orestujte, přidáme rýži, krátce opečeme, přilijeme zeleninový vývar z bujónu, bazalku a tymián. Přikryté necháme 10 minut dusit na mírném ohni. Potom vložíme do rozpálené trouby a necháme péct 10 min. Před podáváním posypeme strouhaný parmezán a ozdobte lístky bazalky.

Účinnost na hubnutí

Krátkodobá účinnost – Pokud vydržíte dodržovat dietní plán na hubnutí s rýžovou dietou, můžete zhubnout až 10 kilogramů během jednoho měsíce. To znamená že během týdne můžete zhubnout přibližně dvě kila. Ale to pouze v případě že vše půjde podle plánu.

Dlouhodobá účinnost – Ačkoliv rýžová dieta pomůže zhubnout více kilo, hůře na tom je, že 99% lidí, kteří ji vyzkoušeli, opět přibrali. Proto vyvstává otázka – má rýžová dieta vůbec smysl?

Hodnocení: 6 bodů

Vliv na zdraví

Nedostatek vitamínů a živin způsobí ve vašem těle velmi nepěkné následky. Vaše tělo bude ochablé, budete cítit stále únavu, bolest hlavy. Připravte se na zácpu a problémy s pravidelným vyprazdňováním a také na nervozitu. Jste na to všechno připravení?

Hodnocení: 5 bodů

Celkové hodnocení

Výhodou je, že určitě zhubnete velké množství nadbytečných kil. V relativně krátkém čase dokážete zhubnout enormní množství tuků ale za příliš velkou daň.

Je zde více nevýhod než výhod. Pokud již nebudete zvládat dodržovat dietu, očekávejte jojo efekt a spolu s ním se vám vrátí ještě více kil. Velkou nevýhodou jsou zdravotní problémy, které vás mohou postihnout – jak jsme již popisovali výše.

Celkové hodnocení bílkovinné diety: 5 bodů

Jak hodnotíme: 1 bod – nejhorší … .. 10 bodů najlepšiey. Dobrou chuť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.