Rýže při hubnutí resp. při dietě

Mnozí říkají nebo si myslí, že sacharidy při hubnutí nebo při dietě nemají, co dělat. Pravdou však je, že sacharidy jsou velmi důležité, protože slouží pro naše tělo jako palivo. Pokud je máme nedostatek, mohou nastat různé komplikace jako hlad, únava ..

Rýže je podle některých zcela nevhodná při hubnutí. Další zdroje však uvádějí právě opak. Je tedy rýže při jídelníčku na hubnutí určitě vhodná?

Rýže je bohatá na vitaminy skupiny B, fosfor, draslík, železo a obsahuje více kvalitních rostlinných bílkovin jako pšenice.

Neobsahuje lepek ani tuk, proto ji můžete jíst i při celiakii, snižuje hladinu cholesterolu.

Její nízký GI zaručuje, že hned po krátké době nebudeme mít opakované návaly hladu.

Pomáhá při trávicích a střevních potížích, je dobrou prevencí ledvinových kamenů, mírně odvodňuje organismus a zbavuje ho škodlivin, zlepšuje zdravotní stav při psoriáze, rýžový odvar pomáhá při vysokých teplotách a zánětech.

Nutriční hodnota – rýže bílá (100g)
KJ-525 Kcal- 125 Bielkoviny- 3,5 g Sacharidy- 29,5 g

Vláknina- 0,7 g Tuk – 0,45 g Voda – 65 g

Nutriční hodnota – rýže hnědá (100g)
KJ-420 Kcal- 100 Bielkoviny- 4,5 g Sacharidy- 21 g

Vláknina- 2,2 g Tuk – 0,1 g Voda – 72 g

Jaký typ při hubnutí

Nejvhodnější volbou při hubnutí je naturální / hnědá rýže s vysokým obsahem dietní vlákniny, vitamínů a minerálů. S glykemickým indexem 55 je vhodnou volbou při hubnutí a zasytí vás na delší dobu oproti klasické bílé.

Zlepšuje ve větší míře trávení, čištění těla a správnou funkci organismu. Chcete-li se skutečně stravovat co nejzdravější, tak byste možná mohli vyměnit bílou rýži za hnědou a tak zvýšily sílu pozitivity rýže na organismus

Rýžová dieta

Extra účinná! Podrobný popis a najdete ZDE.

Rýže – Výsledná známka pro hubnutí – 7 bodů

Rýže je při hubnutí vhodnou volbou ale pouze za předpokladu, že si ji v jídelníčku na hubnutí vyvážíte o kombinci zdravé zeleniny, bílkovin a zdravého tuku.

Rýži doporučujeme konzumovat spolu s libovým masem, nízkotučným sýrem a zeleninou. Samotná konzumace výhradně rýže vám nic nezaručuje.

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.